Sport
Kompendium wiedzy o boksie

Kompendium wiedzy o boksie

Boks jest dobrze znanym sportem na całym świecie, który stał się bardzo popularnym trendem fitness dla ludzi, którzy chcą schudnąć lub uzyskać kształt. Ta lekcja będzie kształcić czytelnika na definicji i zasad sportu bokserskiego.


Więcej niż tylko walka na pięści
Sport bokserski ma produkować niektóre z najbardziej znanych (i kontrowersyjnych) sportowców wszech czasów. Nazwiska takie jak Muhammad Ali, Mike Tyson i George Foreman (zanim zaczął sprzedawać swoje słynne grille) są synonimami sportu bokserskiego. Thrilla in Manilla”, walka pomiędzy Muhammadem Alim i Joe Frazierem w 1975 roku, jest uważana za jedno z najpopularniejszych wydarzeń sportowych w historii. Ten sport jest nadal dość popularny na całym świecie i w Stanach Zjednoczonych, z niektórych meczów bokserskich są oglądane przez miliony i miliony ludzi.

Boks stał się również popularnym trendem fitness dla ludzi, którzy starają się schudnąć lub uzyskać lepszą kondycję. Jeśli nie wierzysz, że boks jest świetnym treningiem, spróbuj uderzyć coś tak mocno, jak możesz przez trzy kolejne minuty, a przekonasz się, jak świetnym treningiem może być boks!

Czym dokładnie jest boks?
Boks to sport, który istnieje od tysięcy lat, stając się oficjalnym wydarzeniem olimpijskim w 688 r. p.n.e. Istnieją nawet dowody na to, że boks występował w starożytnym Egipcie. Współczesny boks sportowy polega na tym, że dwóch sportowców uderza siebie nawzajem w wyściełanych rękawicach, próbując znokautować przeciwnika. Walki te trwają zazwyczaj od trzech do dwunastu rund, a każda runda trwa zazwyczaj trzy minuty.

W branży fitness, istnieją niezliczone siłownie bokserskie i bokserskie boot-camps w całym kraju, które mogą być dołączone przez dość dużo każdego. Te rodzaje treningów zazwyczaj zawierają różne rodzaje worków z ciosami, liny do skakania i inne wspólne ćwiczenia wykonywane przez bokserów (pomyśl o wszystkich montażach szkoleniowych w filmach Rocky).

Te rodzaje ćwiczeń o wysokiej intensywności w boksie sprawiają, że jest to świetna forma ćwiczeń aerobowych. Ćwiczenia aerobowe to każdy rodzaj ćwiczeń, które angażują duże grupy mięśni, podkreślają układ sercowo-naczyniowy (w dobry sposób) i zwiększają tempo oddychania danej osoby. Ponownie – spróbuj uderzać w coś tak mocno jak potrafisz przez trzy kolejne minuty, a zobaczysz jak szybko będzie biło twoje serce i jak ciężko będziesz oddychać!

Zasady boksu
Istnieje kilka różnych zasad, które są przestrzegane w boksie zawodowym. Niektóre z nich to:

Sędzia musi być obecny na ringu.
Bokser nie może się siłować ani przytulać swojego przeciwnika.
Jeśli bokser zostaje znokautowany, musi wstać na własną rękę bez pomocy innych osób.
Bokserzy są klasyfikowani na podstawie ich wagi (bokserzy walczą tylko z przeciwnikami w tej samej kategorii wagowej).
Bokser wiszący bezradnie na linach jest uważany za znokautowanego.
Bokser nie może uderzyć przeciwnika, który jest powalony
Rękawice w walkach zawodowych muszą ważyć od 8 do 10 uncji.
Bokser nie może uderzyć przeciwnika poniżej pasa.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.