Dom i ogród
Kiedy sadzić bratki ?

Kiedy sadzić bratki ?

Bratki są popularnymi zimowymi roślinami jednorocznymi, które pozostają jasne i kwitnące nawet w śnieżnych, zimnych warunkach. Aby pomóc im przetrwać najgorsze zimowe warunki, ważne jest, aby trzymać się określonego czasu sadzenia bratków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Przygotowanie do sadzenia bratków na zewnątrz Bratki mają niesamowitą zdolność do przetrwania mroźnych zimowych temperatur i wyjścia z nich silnymi wiosną. Ale mogą być odporne tylko wtedy, gdy zostaną posadzone w odpowiednim czasie i w idealnym otoczeniu. Jesień to najlepsza pora na sadzenie bratków. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy przygotować podłoże z 3 do 4-calową warstwą materiału organicznego, takiego jak kompost lub mech torfowiec. Wybierz miejsce do sadzenia, które będzie miało około 6 godzin pełnego słońca każdego dnia. Bratki mogą rosnąć w półcieniu, ale najlepiej kiełkują w pełnym słońcu. Kiedy sadzić bratki Jesienią, gdy temperatura gleby wynosi między 45 a 70 stopni F. (7-21 C.), wiadomo, że nadszedł czas na sadzenie bratków.

Przeczytaj więcej na Gardening Know How: Planting Pansies Outside: Kiedy jest czas sadzenia bratków w ogrodzie?

Przedwczesne sadzenie, gdy temperatury są zbyt ciepłe sprawi, że roślina żółknie i pozostawia ją podatną na uszkodzenia mrozowe lub inwazję szkodników i chorób. Z drugiej strony, sadzenie bratków na zewnątrz, gdy temperatura gleby spada poniżej 45 stopni F. (7 C.) powoduje, że korzenie rośliny zamykają się, co oznacza, że roślina wytwarza niewiele, jeśli w ogóle, kwiatów. Możesz sprawdzić temperaturę gleby za pomocą termometru, aby dowiedzieć się, kiedy sadzić bratki w Twojej okolicy. Aby określić najlepszy czas sadzenia bratków, należy również wziąć pod uwagę strefę mrozoodporności roślin USDA. Bratki są odporne w strefie 6 i wyższej, a każda strefa ma nieco inne okno sadzenia. Ogólnie rzecz biorąc, idealna pora na sadzenie bratków to koniec września dla stref 6b i 7a, początek października dla strefy 7b i koniec października dla stref 8a i 8b. Co robić po posadzeniu bratków na zewnątrz Bratki powinny być dobrze podlane zaraz po posadzeniu, aby zapewnić im dobry start. Należy pamiętać o podlewaniu gleby i unikaniu moczenia kwiatów i liści, co może przyciągnąć choroby. Warstwa ściółki dodana do grządki z bratkami pomoże zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez niską temperaturę w zimie.

Przeczytaj więcej na Gardening Know How: Sadzenie bratków na zewnątrz: Kiedy jest czas sadzenia bratków w ogrodzie?

Czy to All-clad lub Farberware, naczynia ze stali nierdzewnej może dostać dużo brudny. Nie tylko jedzenie i pozostałości tłuszczu może budować się wewnątrz patelni, ale spód może rozwijać mglistą warstwę tłuszczu i / lub sczerniałe plamy z płyt gazowych. A zmywarka nigdy nie pomoże. Ale wielka rzecz o stali nierdzewnej jest to, że jest to stosunkowo twarda i gładka powierzchnia, która może obsługiwać trochę ścieralności, więc szanse są dobre, że nawet złe plamy mogą szorować doskonale czyste w zlewie z odpowiednim środkiem czyszczącym. Mieliśmy doskonałe wyniki z Barkeeper’s Friend i nylonowej szorowarki, a to poszedł do pracy od razu. Możesz ułatwić sobie pracę, mocząc najpierw patelnię w płytkiej wannie z gorącą wodą przez kilka minut. Odcedź wodę i dodaj wstrząsnąć lub dwa BKF do poplamionych obszarów i pracy proszku do plamy z szorowarką. Powinno być wystarczająco dużo wilgoci resztkowej na patelni, aby zamienić proszek w pastę lub zwilżyć szorowarkę w razie potrzeby. Następnie przejdź do szorowania! Pamiętaj, że ruch okrężny działa najlepiej i łatwiej jest pracować nad jednym miejscem lub sekcją naraz. Nasze testowe kawałki cierpiały zarówno z powodu resztek jedzenia, jak i zapieczonego tłuszczu, a Barkeeper’s Friend pozbył się ich obu. Ale pamiętaj, jeśli twoje kawałki stali nierdzewnej są bardzo polerowane, lub „lustro” polerowane, i chcesz zachować je w ten sposób, spróbuj Astonish cleaner i ściereczką zamiast. To również zrobił wielką pracę na nierdzewnej, choć zalecamy, aby zastosować go do plam, a następnie pozwolić mu siedzieć przez 10 minut przed szorowaniem dla najlepszych rezultatów. Wydaje się, że Astonish wymaga więcej czasu, aby rozbić tłuszcz, ale wyniki były świetne i wydaje się być łagodniejszy dla powierzchni. Należy pamiętać, że BKF może porysować polerowaną stal nierdzewną i ostatecznie sprawi, że naczynia będą wyglądały na nieco zamglone lub „szczotkowane”. Do codziennego mycia zalecamy gorącą wodę, mydło do naczyń i gąbkę do szorowania.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.