Dom i ogród
Jak wyczyścić patelnie ?

Jak wyczyścić patelnie ?

Jeśli chcesz gotować w garnkach i patelniach, musisz je czyścić. Ale jeśli dużo gotujesz, możesz zauważyć, że Twoja codzienna rutyna mycia garnków nie wystarcza, aby utrzymać tłuszcz i resztki jedzenia z budowania w uporczywe plamy. A nic nie zabierze radości ze spontanicznej partii ciasteczek szybciej niż plamista, poplamiona tłuszczem blacha. Cóż, nie możemy na to pozwolić. Ciasteczka są zbyt ważne.

Więc zrobiliśmy badania i testy dla Ciebie, umieszczając 5 najbezpieczniejszych i najbardziej sprawdzonych metod, aby usunąć nieestetyczne pozostałości posiłków przeszłości. Masz poplamioną stal nierdzewną, kruchy żeliwo lub paskudny nonstick? Wystarczy przeczytać dalej, aby zobaczyć nasze najlepsze zalecenia dla przynosząc większość typów naczyń z powrotem z krawędzi, wraz z zaleceniami dla codziennego czyszczenia.

I nie przejmuj się podziękowaniami – zamiast tego wyślij ciasteczka.

Najpierw, tutaj jest szybki rundown cleaning rozwiązania używaliśmy i nasz ogólny wrażenie each.To być jasny, żadny czyściciele testowaliśmy oferować wipe-on-wipe-off, plama usuwająca władzę agresywni, handlowy typ czyściciele tak jak „Oven-Off” lub „Carbon-Off”. Ale nie stopią one również blatu kuchennego, nie spowodują, że zaczniesz oddychać i nie zatrują Ziemi, gdy zostaną wyrzucone. Więc jest to dobry kompromis. Wszystkie są bezpieczne w użyciu (należy nadal używać rękawic, ponieważ każdy jest lekko ścierne) i wszystkie działają najlepiej z dość dużo tłuszczu łokcia i trochę cierpliwości. Oparliśmy się na jednym zastosowaniu i do szorowania używaliśmy tylko nylonowych gąbek, dwustronnych gąbek lub szczotek.

1-Barkeepers Friend
„BKF” jest najlepszy do usuwania przypalonych plam z aluminium, anodyzowanego aluminium i stali nierdzewnej. I musimy dodać, że jest naprawdę niedrogi – każdy powinien mieć w domu kilka puszek tego środka. Ten od dawna znany proszek czyszczący jest nieco bardziej ścierny niż inne rozwiązania, które wypróbowaliśmy, ale nadal jest to dobry wybór dla każdego naczynia kuchennego. Jeśli możesz dostarczyć smaru łokcia, Barkeeper’s Friend sprawi, że twoje aluminiowe patelnie i foremki do muffinów będą wyglądać znowu reprezentacyjnie.

2-Astonish
Bardzo dobry produkt do wszystkiego, ale nasz najlepszy wybór dla naczyń emaliowanych. Ta pasta czyszcząca pozostaje tam, gdzie ją położysz, i może być aktywnie szorowana w plamy, aby widocznie zebrać tłuszcz i zmniejszyć zwęglone plamy. Dodatek wilgoci sprawia, że jest mniej ścierny niż Barkeeper’s Friend i bardziej przyjazny dla błyszczących, polerowanych powierzchni.

3 – Soda oczyszczona i nadtlenek
Najlepszy naturalny wielofunkcyjny środek czyszczący, jaki możesz zrobić w domu. Oto przepis:
1/2 filiżanki sody oczyszczonej
1 łyżeczka mydła w płynie do naczyń
1-2 łyżki stołowe nadtlenku wodoru
Po prostu wymieszaj składniki razem w małej misce. Powinien mieć lekką, pienistą konsystencję, która jest podobna do świeżej bitej śmietany. Kluczem do tej domowej mikstury jest cierpliwość. Jeśli zastosujesz go i pozwolisz, aby miękkie, bąbelkujące działanie poszło do pracy przez 10 minut lub dłużej, zbierze on pozostałości jedzenia i zmniejszy plamy z tłuszczu przy dobrym szorowaniu. Byliśmy pod wrażeniem ilości ciężkiego nagaru, który może przeniknąć i rozbić, jeśli pozwolisz mu siedzieć wystarczająco długo. To na pewno pomoże z tłuszczu i pozostałości żywności też, ale wiele aplikacji i cierpliwość może być konieczne.

4 – Soda oczyszczona i woda
Idealne delikatne rozwiązanie dla ceramicznych powierzchni nieprzywierających. Poza tym, jest to po prostu dobry środek czyszczący. Ale to jest bardzo bezpieczne i wszechstronny wystarczy użyć na wszystko, i szanse są to po prostu siedzi w szafce, więc rekwizyty dla tego. W przypadku naczyń innych niż ceramiczne z powłoką nieprzywierającą należy pozostawić go na chwilę na plamach, a następnie energicznie wyszorować. Wielokrotne zastosowania mogą być konieczne.

5-Sól gruboziarnista i olej spożywczy
Ten prosty środek ścierny nie pomoże w przypadku zapieczonego tłuszczu lub zwęglonych plam, ale jest idealny do usuwania przypalonych resztek jedzenia z surowego żeliwa i stali węglowej przy minimalnym wpływie na warstwy przypraw. Pamiętaj tylko, aby do nakładania używać pędzla, ręcznika papierowego lub ściereczki do naczyń – bez szorowania!

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.