Moda
Jak wyczyścić kolczyki ?

Jak wyczyścić kolczyki ?

Jak możesz zapewnić, że pozostaną one tak żywe, przyciągające wzrok i piękne jak pierwszego dnia, kiedy je założyłaś? Czyszczenie Kolczyków: The Ultimate Guide, ma na celu pokazanie Ci jak odświeżyć Twoje kolczyki w czterech prostych krokach. Jaki jest właściwy sposób na czyszczenie kolczyków? Czego powinnaś używać do czyszczenia swoich kolczyków? Jaka jest różnica pomiędzy alkoholem a nadtlenkiem wodoru? Mamy nadzieję, że odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci zacząć.

CZYSZCZENIE KOLCZYKÓW – BEZPIECZNY SPOSÓB
Biżuteria zawsze wygląda najlepiej, kiedy błyszczy i lśni – a Twoje wspaniałe kolczyki z pewnością zasługują na uwagę. Pierwszym krokiem na liście naszego przewodnika po czyszczeniu kolczyków jest sprawdzenie, z jakiego metalu wykonane są Twoje kolczyki oraz jaki kamień w nich masz. Następnie przewiń w dół i postępuj zgodnie z odpowiednimi instrukcjami poniżej.

JAK CZYŚCIĆ ZŁOTE KOLCZYKI
Kolczyki z różowego, żółtego lub białego złota mogą błyszczeć jak nowe dzięki starannemu czyszczeniu. Oto jak utrzymać swoje złote kolczyki w nieskazitelnym stanie:

Namocz kolczyki w ciepłej wodzie z mydłem przez około 30 minut
Delikatnie wyszczotkuj kolczyki miękką szczoteczką do zębów, aby usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia i brud
Wypłucz kolczyki czystą wodą
Wysusz przy użyciu niestrzępiącej się szmatki
Jeżeli Twoje kolczyki są z litego złota (i nie zawierają kamieni), możesz również spróbować użyć alkoholu.

Po prostu umieść kolczyki w alkoholu na kilka minut; pomoże to usunąć z nich brud oraz olejki do ciała. Następnie wypłucz je pod czystą wodą i osusz niestrzępiącą się szmatką.

JAK CZYŚCIĆ SREBRNE KOLCZYKI
Następny w naszym Czyszczenie kolczyków: The Ultimate Guide, jest jak czyścić srebrne kolczyki. Srebro jest popularnym wyborem dla kolczyków, jako kolor idzie dobrze z każdym strojem, dzień lub noc. Srebrne kolczyki uwielbiają być czyszczone regularnie, aby utrzymać je w jak najlepszym stanie. Możesz kupić gotowe do użycia środki do czyszczenia srebrnej biżuterii, które pozwalają Ci zanurzyć kolczyki w roztworze, aby usunąć z nich brud i pozostałości.

Jeśli szukasz bardziej „domowej” opcji, wypróbuj ten prosty przepis na czyszczenie srebra:

Zmieszaj niewielką ilość sody oczyszczonej z kilkoma kroplami wody, aby uzyskać pastę
Używając niestrzępiącej się szmatki, delikatnie wyczyść kolczyki pastą.
Użyj wacika lub miękkiej szczoteczki do zębów do skomplikowanych wzorów lub trudno dostępnych miejsc.
Wypłucz dokładnie kolczyki w czystej wodzie aby usunąć nadmiar pasty
Osusz kolczyki czystą szmatką
JAK CZYŚCIĆ DIAMENTOWE KOLCZYKI
Diamenty są często podane do nas jako bardzo szczególny dar lub znak miłości. Dlatego musimy cenić je i zachować je olśniewające i niesamowite dla nadchodzących lat. Jeśli posiadasz jakieś piękne diamentowe kolczyki, następujące te proste wskazówki, aby utrzymać je shimmering jak nowy.

Umieść kolczyki diamentowe w ciepłej wodzie z mydłem (użyj łagodnego detergentu, aby uniknąć uszkodzenia diamentów)
Delikatnie przepłucz kolczyki w wodzie z mydłem, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i nagromadzenie olejków
W przypadku uporczywych zabrudzeń, użyj miękkiej szczoteczki do zębów, aby wprowadzić mydło do dotkniętych obszarów
Wypłucz kolczyki w czystej wodzie, aby usunąć pozostałości mydła
Wytrzyj do sucha niestrzępiącą się szmatką
Alternatywnie, istnieją kupione w sklepie diamentowe produkty czyszczące dostępne, więc zawsze możesz zainwestować w jeden z nich i postępować zgodnie z instrukcjami, aby utrzymać swoje kolczyki w czystości.

JAK CZYŚCIĆ KOLCZYKI Z PERŁĄ
Perłowe kolczyki są niezwykle subtelne, piękne i delikatne i zasługują na wielką troskę i czułość, aby utrzymać je tak samo bogate jak w dniu, w którym otworzyłaś ich pudełko.

Użyj wilgotnej szmatki, aby bardzo delikatnie wytrzeć każdą perłę.
Używając czystej szmatki, przetrzyj kolczyki, aby usunąć nadmiar wody.
Pozostaw kolczyki do wyschnięcia na około 30 minut.
Przechowuj je w suchym miejscu, takim jak pudełko na biżuterię.
JAKI JEST NAJLEPSZY SPOSÓB NA STERYLIZACJĘ KOLCZYKÓW?
W końcu, w naszym Czyszczenie Kolczyków: Ostateczny Przewodnik, jest jak wysterylizować i utrzymać Twoje kolczyki w zdrowej czystości. Niezależnie od tego czy nosisz złote kolczyki w kształcie obręczy, parę naszych Forever Diamond Studs, czy też nasze magiczne kolczyki z Harry’ego Pottera, mądrze jest utrzymywać je w czystości. W końcu dość często nosimy nasze ulubione kolczyki codziennie, więc ważne jest, by były one świeże, zdezynfekowane i w jak najlepszym stanie. W szczególności ważne jest, aby utrzymywać regularny reżim czyszczący tuż po przekłuciu uszu. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym poradnikiem: Jak dbać o świeżo przekłute uszy Poradnik.

Umyj dokładnie ręce
Jeśli dopiero co przekłułaś uszy, prawdopodobnie najlepiej jest czyścić kolczyki trzymając je w uszach (do 6 tygodni), aby dziurki się nie zamknęły.
Używając wacika, rozprowadź odrobinę alkoholu po sztyfcie kolczyka – nie używaj go na kamieniach lub metalowej oprawie, alternatywnie użyj odrobiny octu, który ma właściwości antybakteryjne.
Wszystkie te metody czyszczenia kolczyków są dość łatwe i proste. Ważne jest, aby zidentyfikować metal i/lub kamień, zanim zaczniesz. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zadzwoń do najbliższego sklepu H. Samuels, a ktoś tam będzie w stanie Ci doradzić. Zalecamy cotygodniowe czyszczenie kolczyków, aby utrzymać Twoje piękne kolczyki w jak najlepszym stanie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.