Natura
Jak kwitnie len ?

Jak kwitnie len ?

26 kwietnia Burmistrz Belfastu, Cllr Deirdre Hargey, zainaugurowała Flax Field na Bedford Square, nowe miejskie nasadzenia w sercu dzielnicy Linen Quarter. Instalacja składa się z kolorowych donic, ławek i banerów i zapewni nową, atrakcyjną zieleń w środku miasta.

Centralnym elementem instalacji jest 6 donic przeznaczonych do uprawy lnu w okresie od kwietnia do czerwca każdego roku. Len będzie następnie zbierany, zamieniany w przędzę lnianą przy użyciu tradycyjnych metod, a następnie wykorzystywany do produkcji lnianej odzieży. Ubranie zostanie przyznane lokalnemu biznesowi, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy zrobił najwięcej dla zrównoważonego rozwoju lub zielonej gospodarki.

Instalacja została sfinansowana przez Linen Quarter BID, który jest również organizatorem lokalnej nagrody w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Chris McCracken, dyrektor zarządzający BID, powiedział:

Jesteśmy zachwyceni uruchomieniem Flax Field, które zapewni świeże, zielone środowisko dla wszystkich, którzy mieszkają, pracują lub odwiedzają tę tętniącą życiem okolicę.

Przywrócenie produkcji lnu do dzielnicy lnianej ma swój wydźwięk symboliczny i ponownie łączy dzielnicę z jej historyczną przeszłością, która w XIX wieku była samym centrum największego przemysłu lniarskiego na świecie.

Połączenie lokalnie uprawianego lnu ze zrównoważonym rozwojem wskazuje również na przyszłość i naszą determinację, aby uczynić Linen Quarter jedną z najbardziej przyjaznych środowisku dzielnic biznesowych na tych wyspach.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.