Sport
Historia światowej klasy brydżysty

Historia światowej klasy brydżysty

Kong Te Yang ma 85 lat, nie biega, nie kopie i nie skacze… ale bierze udział w Igrzyskach Azjatyckich.

Kong jest światowej klasy brydżystą. Zgadza się, starożytna gra karciana zadebiutowała na Igrzyskach Azjatyckich 2018, obok paralotniarstwa, deskorolki, skuterów wodnych, wspinaczki sportowej i Esportu.

Ale Filipińczyk jest daleki od anomalii jako starszy zawodnik brydżowy w Dżakarcie.

Dwaj jego rywale to 81-letni Lee Hung Fong (najbogatszy człowiek w Indonezji według Forbesa, który zdobył brąz) i Michael Bambang Hartono, który ma 78 lat.

Czy brydż może być uznany za sport?
Czy brydż może być uznany za sport, czy nie, jest gorącym tematem.

Kong’s ma nadzieję, że ludzie otworzą swoje umysły na grę, która testuje siłę umysłu, a nie ciała.

„Sugeruję (że ludzie) być szerszy w duchu i szerszy w umyśle, ponieważ umysł może ostatecznie zobaczyć nasze człowieczeństwo i granice naszych sił fizycznych,” Kong powiedział Reuters.

Sekretarz World Bridge Federation Simon Fellus, który napisał swoją pracę dyplomową na most, twierdził, że rola szczęścia może dyktować, czy jest uważany za sport, czy nie.

Brydż cieszy się globalną bazą gry i infrastrukturą porównywalną do każdego tradycyjnego sportu, Peter Stockdale, kierownik ds. komunikacji w angielskim związku brydżowym powiedział Olympic Channel.

To nie jest tylko coś, co ludzie grają w domu, to gra światowa ze wszystkimi atrybutami, które mają te same gry fizyczne.

„Uznanie w Igrzyskach Azjatyckich oznacza, że inne organizacje kontynentalne mogą patrzeć, aby włączyć go w przyszłości. Zaangażowanie w Igrzyskach Olimpijskich może być długą drogą, ale na pewno nie jest niemożliwe.

Światowa Federacja Brydża jest uznawana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i przestrzega zasad antydopingowych, zatwierdzonych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA).

Zawody są zazwyczaj bardzo długie – czasami rozgrywane przez sześć lub więcej godzin – i w związku z tym istnieją pewne zakazane środki pobudzające.

Ponad 200 graczy z 14 krajów walczy w Dżakarcie o zaszczyt zostania pierwszym mistrzem Igrzysk Azjatyckich w brydżu.

Korzyści z brydża
Brydż jest postrzegany przez wielu jako skuteczne narzędzie do poprawy zdolności umysłowych.

„W ten sam sposób, w jaki musisz trenować swoje mięśnie, aby uprawiać jakikolwiek sport fizyczny, istnieje element treningu mózgu i praktyki, które musisz rozwijać, aby być dobrym w brydża,” Stockdale powiedział Olympic Channel.

Fellus echo tego sentymentu, podkreślając w szczególności korzyści z gry dla starszych graczy.

„Wykonywanie czynności umysłowych wykazano, że pomaga opóźnić demencję i inne choroby”.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.