Podróże
Czy warto wybrać się do Manchesteru ?

Czy warto wybrać się do Manchesteru ?

Manchester to drugie co do wielkości miasto w Anglii, które zostało zasiedlone w 79 roku przez Rzymian. Manchester to tętniący życiem miejski hotspot z doskonałym życiem nocnym, sztuką i kulturą. Miasto otoczone jest terenami wiejskimi i wspaniałymi górami Pennine, co sprawia, że jest to świetna baza wypadowa do zwiedzania bardziej dzikich regionów kraju. Manchester ma bogatą historię i jest ważny w wielu dziedzinach, takich jak muzyka, nauka i transport. Jest domem dla pierwszej na świecie międzymiastowej stacji kolei pasażerskiej i kwitnącej sceny kulturalnej, co czyni go jednym z najbardziej ekscytujących miast w Anglii. Oto 25 najlepszych rzeczy do zrobienia w tym tętniącym życiem mieście.

  1. Muzeum w Manchesterze

Muzeum w Manchesterze jest największym w kraju muzeum uniwersyteckim z kolekcją 4,500,000 przedmiotów z całego świata. Muzeum mieści się w uderzającym budynku w stylu gotyckim i prezentuje to, co najlepsze w archeologii i historii naturalnej. W muzeum znajduje się wiele galerii skupiających się na różnych tematach, takich jak skamieniałości, świat starożytny i kultura światowa. W muzeum znajduje się specjalna wystawa poświęcona historii naturalnej Manchesteru, która pokazuje początki miasta jako podwodnego świata, a następnie bagna. Spędź trochę czasu w muzealnym wiwarium, będącym kolekcją żywych gadów i płazów oraz domem dla jednych z najrzadszych żab na świecie. Nie przegap Stan the T.Rex, dobrze zachowanego szkieletu niesławnego dinozaura, szczycącego się najlepszą na świecie czaszką Tyrannosaurus rex. Na miejscu znajduje się kawiarnia, w której można odpocząć po kilku godzinach zwiedzania tego wspaniałego muzeum.

  1. Biblioteka Johna Rylandsa

John Rylands Library jest prawdopodobnie najbardziej znaną z słynnych bibliotek w Manchesterze. Otwarta w 1900 roku, z zewnątrz charakteryzuje się piękną architekturą w stylu gotyckim, popularną wśród budynków uniwersyteckich. Biblioteka jest warta odwiedzenia dla samej architektury, szczycącej się wspaniałymi sklepionymi sufitami, delikatnym oświetleniem i ozdobnymi łukowatymi przejściami. John Rylands Library jest również jedną z najlepszych bibliotek akademickich w Wielkiej Brytanii, posiadającą wiele specjalnych kolekcji. W bibliotece znajdują się średniowieczne manuskrypty, wczesne teksty drukowane, a także osobiste listy wielu znaczących postaci. Dla osób uczących się przez całe życie, studentów, naukowców i miłośników architektury, John Rylands Library jest spokojną przystanią w sercu tętniącego życiem miasta.

  1. Galeria Sztuki w Manchesterze

Manchester Art Gallery znajduje się w centrum miasta, w budynku, który stoi na tej przestrzeni od 1823 roku. Galeria prezentuje lokalne i międzynarodowe dzieła z bogatą kolekcją, która obejmuje całe stulecia. Można tu znaleźć obrazy takich artystów, jak Gainsborough, Turner i Pissarro. W galerii znajdują się również zbiory rzemiosła, od ceramiki po metaloplastykę i przedmioty domowego użytku, a także odzież i akcesoria pochodzące z okresu od 1600 roku do czasów współczesnych. Warto wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w galerii, a także wstąpić do kawiarni na popołudniową herbatę lub kawałek ciasta. Koniecznie sprawdź listę wydarzeń w galerii, aby zobaczyć wyjątkowe wystawy jednorazowe i czasowe, warsztaty i wycieczki. Galeria Sztuki w Manchesterze jest jednym z najlepszych miejsc w mieście, w którym można poznać sztukę i kulturę.

  1. Ratusz w Manchesterze

Ikoniczny element panoramy Manchesteru, ratusz w Manchesterze jest niezastąpionym sercem miasta. Charakteryzujący się dramatyczną architekturą w stylu gotyckim, która pochodzi z 1877 roku, spędź trochę czasu podziwiając ratusz z malowniczego Albert Square. Wieża zegarowa sięga 85 metrów i spogląda na miasto. Zarezerwuj wycieczkę, aby zwiedzić wspaniałe wnętrze, z wysokimi łukowymi sufitami i pięknymi spiralnymi schodami, pozłacanymi złotem. Odwiedź Salę Rzeźb, w której znajduje się wiele posągów i popiersi upamiętniających ludzi ważnych dla Manchesteru. Ratusz w Manchesterze został wykorzystany do nakręcenia scen w kilku wysokobudżetowych filmach, takich jak Żelazna Dama, Sherlock Holmes i Victor Frankenstein. To historycznie ważne miejsce jest doskonałym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o mieście i zobaczyć wspaniałą architekturę.

  1. Muzeum Nauki i Przemysłu

Manchester przez cały czas swojego istnienia odgrywał ważną rolę w dziedzinie nauki i technologii. Muzeum Nauki i Przemysłu celebruje ten wkład poprzez szereg eksponatów i wystaw dotyczących takich dziedzin jak transport, energetyka i informatyka. Dowiedz się o roli Manchesteru w kwitnącym przemyśle transportowym dzięki przejażdżce pociągiem z 1830 roku i pokazom oryginalnych maszyn używanych przez ostatnie 300 lat. Muzeum jest idealne dla rodzin, ponieważ oferuje wiele praktycznych zajęć, odpowiednich zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, w tym eksperymenty naukowe, kabiny wirtualnej rzeczywistości i gry. Muzeum oferuje zabawny i rozrywkowy sposób nauki o mieście i przemyśle, a także o tym, jak nauka jest nadal ważną częścią dziedzictwa Manchesteru w dzisiejszych czasach.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.