Podróże
Co zobaczyć w Mediolanie ?

Co zobaczyć w Mediolanie ?

Mediolan jest absolutnym behemotem miasta i najbardziej zaludnionym obszarem metropolitalnym we Włoszech z 1,3 mln ludzi i 3,2 mln w szerszym obszarze otaczającym centrum Mediolanu. Niektóre formy osadnictwa ludzkiego były obecne w regionie Mediolanu od tysięcy lat, a znaleziska archeologiczne sięgają aż 222 r. p.n.e. W pewnym momencie Mediolan pełnił funkcję stolicy Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego.

Przez cały okres starożytności, średniowiecza i później, Mediolan bardzo dobrze prosperował dzięki swojemu położeniu w kontynentalnej części Włoch. Chociaż miasto zostało zniszczone podczas II wojny światowej, odzyskało swoją świetność i przeżyło ogromny boom gospodarczy, który przyczynił się do jego rozwoju i ekspansji.

Dzisiaj Mediolan oferuje wysublimowaną mieszankę historycznej architektury, nowoczesnych wieżowców, a wszystko to zmieszane z odrobiną włoskiego życia. Miasto jest szczególnie znane z obfitości wysokiej klasy sprzedawców mody i pięknej katedry Duomo.

Odkryjmy najlepsze rzeczy do zrobienia w Mediolanie:

  1. Katedra w Mediolanie

Katedra w Mediolanie jest prawdziwie monumentalnym budynkiem i słynie z wysublimowanej architektury, a jej ukończenie zajęło ponad 600 lat.

Znajdująca się w centrum Mediolanu na Piazza del Duomo, katedra została zbudowana w 1386 roku, ale oficjalnie ukończona dopiero w 1965 roku! W stylu włoskiego gotyku, frontowa fasada katedry jest naprawdę wspaniała i zwieńczona niezliczonymi wieżami, posągami i dekoracjami.

Wnętrze jest równie dekoracyjne i posiada kilka pięknych witraży przepełnionych kolorami; ponadto pomiędzy centralnymi kolumnami znajduje się fantastyczny pokaz dzieł sztuki i kilka drobiazgowych posągów.

Ta ogromna struktura jest prawdziwym sercem Mediolanu i żadna wycieczka do tego miasta nie jest kompletna bez postawienia stopy w jej ogromnych drzwiach.

  1. Kościół Santa Maria delle Grazie

Chociaż wygląd zewnętrzny tego kościoła nie należy do najsłynniejszych, wciąż posiada on pewien urok i wdzięk. Stworzony w 1497 roku, kościół ten charakteryzuje się gotyckim stylem z wykorzystaniem czerwonej cegły i dużą tylną bazyliką.

Kościół ten można znaleźć na Corso Magenta i znajduje się po przeciwnej stronie Mediolanu niż Duomo.

Wewnątrz budynku znajduje się jedno z największych arcydzieł artystycznych na świecie – Ostatnia Wieczerza Leonarda di Vinci.

Uznawany za wysublimowane dzieło sztuki, mural ten przedstawia scenę Ostatniej Wieczerzy opisaną w Biblii.

Przez lata dzieło to było badane i analizowane pod kątem ukrytych znaczeń i treści.

Przyjdź i zobacz to fantastyczne dzieło sztuki i zachwyć się szczegółami i znaczeniem tego ikonicznego przedstawienia.

  1. Grand Galleria Vittorio Emanuele II

Wchodząc do Wielkiej Galerii, można pomyśleć, że stoi się w holu wejściowym do opery lub pałacu, a nie w centrum handlowym.

Ale tym właśnie jest Galleria – niezwykle bogatym i ekstrawaganckim miejscem zakupów pod dachem.

Powstała w 1877 roku i jest jednym z najstarszych centrów handlowych na świecie, a zaprojektował ją Guiseppe Mengoni.

Centrum handlowe w kształcie krzyża jest pokryte czterema szklanymi panelami, które doskonale wpuszczają światło słoneczne, podczas gdy ściany i fronty sklepów są ozdobione ozdobnymi boazeriami i sztukaterią.

Wysokiej klasy sklepy designerskie znajdują się w centrum handlowym i możesz spodziewać się znaleźć takie nazwy jak Prada, Versace i Luis Vuitton – jeśli szukasz okazji, to zdecydowanie nie jest to miejsce!

  1. Castello Sforzesco

Ten XV-wieczny zamek położony jest w centrum Mediolanu i znajduje się na rozległych terenach i w ogrodach.

Stworzony w 1370 roku, oryginalny projekt został zmodyfikowany i dodany zbyt wiele, ale nadal zachowuje swoją elegancję i status władzy.

Z przodu zamku stoi ogromny ceglany mur wyłożony blankami i obramowany centralną wieżą strażniczą.

Gdy wejdziesz na centralny dziedziniec, zauważysz duże wieże strażnicze, a sama wielkość zamku zadziwi Cię.

Poza samym zamkiem znajduje się tu również wiele małych muzeów i kolekcji, które zawierają niezliczoną ilość interesujących artefaktów i informacji historycznych na temat zamku i Mediolanu.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.